Żyjąc we współczesnej gospodarce towarowo-pieniężnej, człowiek znajduje się w nienaturalnej sytuacji, w której jego własne powodzenie zależy od cudzego niepowodzenia (od niepowodzenia innych ludzi).

I tak, np. lekarze żyją z chorych, policjanci - z przestępców, nauczyciele - z uczniów, szefowie - z podwładnych, itd.

Im gorzej jest tym drugim, i im jest ich więcej - tym lepiej jest tym pierwszym, bo tym trwalsze, częstsze, i obfitsze są ich profity.

Generalnie, eksploatujący żyją z eksploatowanych, solidarnie uniemożliwiając im zmianę sytuacji na lepszą, starannie dbając o ciągłe uzależnianie ich od siebie, a konkurując między sobą tylko o wyższe miejsca w hierarchii eksploatatorów.

 

Sytuacja taka jest m.in. dlatego nienaturalna, ponieważ w istocie prowadzi do utrwalania i upowszechniania patologii (krzywdzenia bliźnich):

lekarze sprzyjają chorobom, władza - demoralizacji, nauczyciele - niewiedzy, przełożeni - służalczości (a nie, np. kompetencji personelu), itd.

Innymi słowy, jest to niepokojąca rzeczywistość, w której cudze powodzenie jest zapowiedzią możliwości zagrożenia dla powodzenia własnego,

i dlatego każdy każdemu ciągle we wszystkim przeszkadza: w rozwoju, i w codziennym życiu (homo homini lupus est, co znaczy: człowiek człowiekowi wilkiem).

Nieliczni, których uwiera jarzmo eksploatacji, lub którym przeszkadza stan ciągłej konkurencji, poszukują wyjścia z tej sztucznej sytuacji,

dążąc do znalezienia się w sytuacji naturalnej:

w której własne powodzenie zależy po prostu tylko od własnego powodzenia (m.in. od własnego postępowania i zachowywania się), i w której pomaganie znajomemu - np. sąsiadowi lub kuzynce - jest czymś całkowicie bezpiecznym, i zawsze korzystnym.

I właśnie jedną z wielu dróg, prowadzących do tego wyjścia, jest cykl spotkań z Mistrzem, pod nazwą  KRES WĄTPLIWOŚCI.

Zaś metoda, stosowana w programie KRES WĄTPLIWOŚCI - jest tylko jedną z wielu, bardzo wielu, szkół myślenia i postępowania, odwołujących się do PSYCHOANALIZY, w fascynującym dla niektórych procesie rozwiązywania zagadki istnienia: świata i siebie.

Kontakt

Gabinet w Poznaniu

terminy ustalane indywidualnie

preferowane – w poniedziałki, w godzinach 13 – 18

+48 602 778 367

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 8951005320

Adres

SYSTEM Jacek Adamus

Radęcin 36A

66-520 Dobiegniew

Woj. lubuskie

Lokalizacja gabinetu

Dime Office Sp. z o.o.

Usługi dla biznesu, Poznań, Polska

Głogowska 31/33, 60-702 Poznań