Dlaczego psychoanalityk jest Ci potrzebny do zrozumienia siebie i świata?

Istota biegu spraw, tak u jednego człowieka, jak i na całym świecie, jest zasłonięta morzem publikacji i zagłuszona zgiełkiem doktryn, nauk oraz kłótni autorytetów. W takich warunkach trudno dowiedzieć się czegoś więcej o istocie życia, sensie egzystencji, prawdy nieco innej, niż ta kierowana ze strony mediów. Psychoanalityk potrafi jednak ten szum zagłuszyć, posłużyć się rozmową i poradą, w sposób zrozumiały odpowiedzieć na zadawane pytania tych, którzy pragną uporządkować bieg zdarzeń, a także jednoznacznie zrozumieć sens towarzyszący życiu i światu.

Jestem człowiekiem oświeconym, posiadającym rzadko spotykaną, wrodzoną łatwość objaśniania zwykłymi słowami wszelkich intrygujących aspektów życia. A dzięki metodzie psychoanalizy naukowej i wspólnym konsultacjom zyskuję zdolność do przekształcania tajemnicy istnienia w naturalną oczywistość.

Pomoc, którą świadczę poprzez cykl zajęć „Spotkania z Mistrzem - KRES WĄTPLIWOŚCI”, polega na prowadzeniu naukowych konsultacji z zakresu psychoanalizy. Służą uwolnieniu rozmówców oraz słuchaczy od ciężaru wiedzy i doświadczeń, których nabyli w ciągu życia. Kierując się stereotypami oraz niewłaściwie sprawdzoną wiedzą, zmagając z nadmiarem informacji ze strony mediów, filozofów, ekspertów, popularyzatorów nauki, psychologów czy religioznawców tracą istotę trwania. Psychoanaliza naukowa służy m.in. uchwyceniu sensu, ustaleniu celu, zrozumieniu tego, co nas otacza.

Dzięki konsultacjom z psychoanalitykiem uwolnieni od tego bagażu rozmówcy odczuwają natychmiastową i trwałą ulgę. Zyskują spokój ducha i ciała, wiedzą po co żyją i nie wstydzą się żyć „po swojemu”. Unikają w ten sposób terroru nakazów, zakazów oraz stereotypów. Akceptują siebie, zmierzając pewnym krokiem do tego, co im przeznaczone.

Przebieg konsultacji i materiały naukowe

Spotkania z psychoanalitykiem mają charakter rozmów. Prowadzę również wykłady naukowe, które stanowią tematyczną podstawę do późniejszych konsultacji.

Proponuję pięć wykładów naukowych z zakresu psychoanalizy (trwających około 120 minut każdy), przy czym już w trakcie zalecam do nieskrępowanej dyskusji prowadzącej każdego ze słuchaczy do poznania prawdy o sobie i o świecie, a także poszukiwania rozwiązania problemów, które im towarzyszą. Konsultacje naukowe odbywają się w następujących etapach:

1. Bezpłatna rozmowa powitalna (rozpoznawcza) - służy sprawdzeniu, czy dalsze konsultacje okażą się korzystne dla obu stron.

2. Dwugodzinne psychoanalityczne spotkania zasadnicze (w cenie po 300 zł netto za każde):

- wykład nr 1 „Konsekwencje pewników” (narodziny, życie, śmierć),
- wykład nr 2 „Człowiek” (struktura, homeostaza, kwestia boskości),
- wykład nr 3 „Współczesność” (władza, polityka, państwo, ustawy, pieniądze),
- wykład nr 4 „Mieszkańcy ciała” (konfrontacja z innymi, dzieci, rodzina, szkoła),
- wykład nr 5 „Generalia” (kosmos, Bóg, ewolucja, nauka, historia, wieczność).

Podaną powyżej tematykę wykładów naukowych, konsultacji i dyskusji można zmodyfikować stosownie do indywidualnych potrzeb. Każdy uczestnik może zaproponować własne zagadnienie, które pragnie poruszyć.

Dla właściwie przeprowadzonej psychoanalizy naukowej bardzo istotne są zarówno konsultacje indywidualne, jak i wykłady.

Często spotykam się z pytaniem, na jakich materiałach naukowych opieram swoje konsultacje psychoanalityczne? Mogę odpowiedzieć pytaniem na pytanie: jeżeli ktoś widzi barwy, kształty, struktury i opisuje je niewidomemu, to na jakich materiałach opiera swoją wiedzę?

Jako człowiek oczytany jestem zaznajomiony z kanonem literatury europejskiej. Korzystam zarówno z dorobku nauki światowej, jak i ksiąg mistycznych (Starego i Nowego Testamentu, Talmudu, Bhagawadgity ze wstępem Prabhupady i innych).

Dbam, aby moi rozmówcy i słuchacze mieli możliwość bliższego poznania zagadnień z zakresu psychoanalizy naukowej oraz innych stosowanych przeze mnie metod. Proponuję im kserokopie dzieł, które należy nie tylko znać, ale także posiadać w razie nagłego zwątpienia. Są to:

- „Cybernetyka i charakter” Mariana Mazura,
- „Teoria nieantagonistycznego rozwoju” Jerzego Kowalczyka.

Doskonałym ćwiczeniem jest również regularne powracanie w wolnej chwili do dwóch filmów nakręconych w latach 90. To współczesne obrazy świata, które pozwalają nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości:

- „Dzień świstaka” z 1993 roku (reż. Harold Ramis),
- „Truman Show” z 1998 roku (reż. Peter Weir).

Przedmiot świadczonej usługi

Uczestnika i psychoanalityka co do przedmiotu oraz ceny usług łączy ustna umowa, którą w razie potrzeby można zawrzeć na piśmie. W przypadku opinii sugerującej, że nie wywiązałem się z umowy, uczestnikowi konsultacji przysługuje prawo do wszczęcia postępowania przed sądem cywilnym o zwrot zapłaty. W przypadku posądzeń o oszustwie istnieje prawo do zgłoszenia o przestępstwie.

Abstrahując od powyższych, ekstremalnych i negatywnych możliwości, należy wyraźnie powiedzieć, że ryzyko ewentualnego braku zadowolenia z psychoanalizy jest oczywiste i zarazem obustronne, nie sposób więc całkowicie go uniknąć.

W ramach wyciągnięcia przez rozmówców jak najwięcej korzyści ze wspólnych konsultacji, jeszcze przed zawarciem ustnej umowy zalecam kontynuowanie dialogu (również drogą telefoniczną lub internetową), aby samemu nabrać przekonania co do słuszności podjętej decyzji o naukowej wyprawie na „Spotkania z Mistrzem – KRES WĄTPLIWOŚCI”.

Prowadzę działalność oficjalnie. W razie potrzeby wystawiam fakturę VAT lub wydaję pokwitowanie otrzymania zapłaty.

Serdecznie zapraszam do gabinetu w Poznaniu i zachęcam do udziału w konsultacjach oraz wykładach naukowych.

Pozdrawiam. Jacek Adamus.

Kontakt

Gabinet w Poznaniu

terminy ustalane indywidualnie

preferowane – w poniedziałki, w godzinach 13 – 18

+48 602 778 367

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 8951005320

Adres

SYSTEM Jacek Adamus

Radęcin 36A

66-520 Dobiegniew

Woj. lubuskie

Lokalizacja gabinetu

Dime Office Sp. z o.o.

Usługi dla biznesu, Poznań, Polska

Głogowska 31/33, 60-702 Poznań